• Pátek: 19:30 - 21:00
    (muži)

Partneři klubu

Reportáž ze zápasu - USK Slavie Liberec B Young boys vs. SCC Semily 5:6

I v druhém zápase jsme narazili na “nováčka” soutěže. Tentokrát rezervu univerzitního týmu z Liberce. Od začátku se hrálo velmi svižné utkání, kdy se hra přelévala z jedné strany na druhou. Díky našemu aktivnímu napadání jsme soupeři zabránili v konstruktivní rozehrávce, proto museli většinou hrát dlouhé nahazované míčky. Góly na sebe nenechali dlouho čekat. Do vedení nás dostala dalekonosná střela Vocelky. Vyrovnáno bylo na začátku čtvrté minuty. Na konci šesté minuty jsme dostali dobrou příležitost k rozehrávce volného úderu. A T. Janů prostřelil všechno co mu stálo v cestě za jeho premiérovou trefou v našem dresu. Když jsme na konci první třetiny nevyužili další přesilovou hru, tak bylo naše vedení pouze jednobrankové.

V druhé třetině byly k vidění dva obraty ve skóre. O ten první se postarali domácí, kdy během 14 vteřin využili své přesilové hry. Nejdříve jsme neubránili oslabení 5 na 3 a hned poté domácí ještě proměnili i pokračujicí přesilovku 5 na 4. Rázem jsme tak v zápase prohrávali. Naštěstí ne dlouho. Na konci osmé minuty výborně hru přečetl Sidenberg, zachytil domácí rozehrávku a z dálky prostřelil brankáře. Vyrovnáno. Do vedení nás o necelou minutu později dostala spolupráce Činovec – Hypšman, kdy druhý jmenovaný skóroval. Na rozdíl dvou branek jsme odskočili o další minutu později, kdy se ve skrumáži před brankou prosadil Hoffmann, a i on tak oslavil svoji první trefu v našem dresu.

Naši aktivitu přibrzdilo na začátku poslední třetiny vyloučení a dva góly v naší síti, které znamenaly vyrovnání skóre. Do desáté minuty byla hra ovlivňována vyloučeními. Opět jsme šli do tří. Když jsme přečkali tento nelehký okamžik, tak jsme na konci dvanáctvé minuty udeřili. Hypšman přihrávkou zpoza branky ideálně našel nabíhajícího si T. Janů, který opět prostřelil vše co bylo v cestě. Tento gól se ukázal jako vítězný, protož konec zápasu jsme odehráli s velkým přehledem a soupeři míček už  moc nepůjčili a hlavně ho nepustili do žádného nebezpečného zakončení.

“I když výsledek tomu možná na první pohled neodpovídá, tak jsme odehráli utkání dle našich představ. Pozorně jsme bránili, výborně napadali a drželi míček na našich holích. Jedinou černou kaňkou na výkonu je šest vyloučení. To je strašně moc a v jiných zápasech by nás to mohlo stát body.” I po druhém zápase pozitivní hodnocení trenéra mužstva Jana Šimona.

Branky: 2. J. Vocelka, 6. T. Janů (J. Šimon), 23. T. Sidenberg, 24. A. Hypšman (D. Činovec), 25. V. Hoffmann, 42. T. Janů (A. Hypšman)
Vyloučení: 4:6 (4” J. Vocelka, 2” D. Koudelka, 2” A. Hypšman, 2” M. Zeman, 2” T. Janů)
Třetiny: 1:2, 2:3, 2:1