Stránky florbalového klubu SCC Semily

Tréninky

 • Pondělí 17:00 - 18:15
  (mladší žáci)
 • Pondělí 18:15 - 19:30
  (starší žáci, dorostenci)
 • Pondělí 19:30 - 20:30
  (junioři, muži)
 • Úterý 17:00 - 18:30
  (přípravka, elévové
  - ZŠ Dr. Fr. L. Riegra)
 • Čtvrtek 17:00 - 18:15
  (přípravka)
 • Čtvrtek 17:30 - 19:00
  (mladší žáci - ZŠ Dr. Fr. L. Riegra)
 • Čtvrtek 18:15 - 19:30
  (starší žáci)
 • Čtvrtek 19:30 - 21:00
  (junioři)
 • Pátek 17:00 - 18:15
  (elévové)
 • Pátek 18:15 - 19:30
  (dorostenci)
 • Pátek: 19:30 - 21:00
  (muži)

Partneři klubu

Novinky

Starší žáci hráli v Rumburku
Starší žáci hráli v Rumburku

V sobotu 22.2.2020 jsme se vypravili se staršími žáky na další turnaj do Rumburku. Soupeřem nám byli FBC Šluknovsko Česká Lípa, FBC Liberec B a TJ Lokomotiva Louny. S hráči jsme si stanovili dva hlavní úkoly, které jsme chtěli plnit. Snaha hrát na co nejvíce na míčku, nutit soupeři hrát podle nás a držení soupeře v jeho obranném pásmu.

Stanovené úkoly se nám dařilo plnit. Po celou první půli prvního zápasu jsme hráli více na míčku, vytvářeli si brankové příležitosti, které se brzy projevili na výsledku. Druhou polovinu zápasu jsme se nechali uchlácholit výsledkem a přestali se soustředit na hru, soupeře jsme zbytečně pustili do zápasu.

Druhý zápas pro nás nezačal dobře, rychle jsme šli do oslabení, které jsme nakonec zvládli a opět jsme se snažili nutit soupeři hrát podle nás. Dařilo se, soupeře jsme nepouštěli do žádných příležitostí, především díky dobré práci obrany a blokujících hráčů.

V posledním zápase jsme měli dostatek prostoru si vyzkoušet založení a hru v soupeřově pásmu. Soupeř z Loun přijel v malém počtu a bylo vidět, že v šesti lidech hrát, je opravdu náročné. Trochu nás v posledním zápase pozlobila koncovka, ale nakonec odcházíme se zvednutou hlavou.

Klukům patří díky za nasazení, bojovnost a snaha plnit zadané úkoly nás provázela po celý turnaj. Beru si z tohoto turnaje především pozitiva, teď na ně navázat v trénincích a pokračovat v dobrých výkonech. Díky soupeřům za zápasy a těšíme se na další turnaj.

(přidáno 26.02.2020 - webmaster)
Naši nejmenší se představili v domácím prostředí
Naši nejmenší se představili v domácím prostředí

I naši nejmenší svěřenci se v této sezóně dočkaly svého domácího turnaje. Jak to bývá zvykem u této kategorie, tak hlediště bylo plné rodičů, prarodičů a dalších příbuzných. Chřipková epidemie stále "řádí", takže FBC Liberec díky velké marodce dorazil pouze s jedním družstvem. S tím jsme se vypořádali tak, že týmy Koberov, České Lípy a naše týmy odehrály vzájemná utkání mezi sebou.

A jak turnaj zhodnotil trenér přípravky Jan Šimon?
"Děti se do družstev rozdělily ráno, způsob jsme nechali z minulého turnaje stejný a to losování. První zápasy jsme odehráli souběžně proti týmů z Koberov - Kobry a Klokani. Ač hrajeme se dvěma týmy, tak úkoly máme všichni stejné. Ty základní se nám nemění, takže jenom pro připomenutí - správné držení hokejky, neodpalovat míček a snaha o vedení míčku. Pro tento turnaj jsme přidali jeden nový úkol, tím bylo po ztrátě míčku "obsadit" hráče soupeře, který je nejblíže naší brance. Máme to stejné jako ve škole či v jiném sportu. Jsou kluci, kterým jde plnění úkolů lépe a někteří potřebují více času. V prvních zápasech byly oba týmy za snahu odměněni velkým množstvím vstřelených gólů, ale po zápase jsme si museli znova připomenout důležitost a smysl neodpalování míčků.

Druhá utkání jsme sehráli s týmy České Lípy. Ty oproti nám měli jak fyzickou, tak i herní převahu, která pramenila z toho, že většina jejich kluků již po prázdninách půjde do elévů. Na naší straně to bude pár kluků a zbytek má mnoho času na učení se a zdokonalování v přípravce. I díky výškové převaze soupeře nás opustila snaha neodpalovat míčky, což byla velká škoda.

Lvíčata si ještě před vzájemným zápasem zahrála s FBC Liberec. Na některých klucích se již začínala projevovat únava, a tak byly k vidění pasáže, kdy kluci příliš neběhali a koukali na soupeřovi hráče, jak běhají kolem naší branky a "pálí" jednu střelu za druhou. Ani my jsme nechtěli zůstat pozadu, ale množství střel oproti předchozím zápasům kleslo.
Poslední zápas jsme si zahráli mezi sebou, tak aby Tygříci nezůstali pouze u dvou odehraných utkání. Stejně jako minule se strhla slušná přestřelka, která co se týče výsledku, dospěla ke spravedlivé remíze.

Z celkového pohledu plnění našich úkolů musíme stále zdůrazňovat a pracovat na neodpalování míčků. S vedením míčku to je úplný základ dalšího rozvoje dětí.

Na závěr velké poděkování všem rodičům, kteří se nějakým způsobem podíleli na občerstvení, ať už prodávali či napekli, navařili apod. Soupeřům za hezké a férové zápasy, rozhodčím a v neposlední řadě dětem za bojovnost a snahu."

(přidáno 24.02.2020 - webmaster)
Mladší žáci 5+1 vyrazili v sobotu 15. 2. 2020 do haly míčových sportů v Liberci
Mladší žáci 5+1 vyrazili v sobotu 15. 2. 2020 do haly míčových sportů v Liberci

Cíle do turnaje jsme si stanovili komunikaci mezi hráči a pracovitost.

V prvním zápase jsme poměřily síly a um s hráči FBC Panthers Liberec BLACK.
Nastoupili jsme v sestavě na kterou hráči nejsou zvyklí. Hra se stala jedním velkým zmatkem a chaosem. Hráči nedodržovali své posty a každý se hnal jen za gólem. Této situace soupeř řádně využil a samozřejmě každou naší chybu potrestal.

Bylo nutné na tento zápas zapomenout a soustředit se na druhý zápas. Po poradě to vypadalo, že hráči porozuměli chybám a byli připraveni na odehrání druhého zápasu.

V druhém zápase jsme nastoupili proti FBC Liberec black.
Opět jsme zamíchali sestavou a čekali jsme, jak si hráči poradí.
Naše veliká zkouška moc dobře neobstála. Tým si nerozuměl a ani jedinci se nedokázali prosadit.
Po zápase sami hráči zhodnotili, že jsme nedokázali bránit, komunikovat a náš pohyb na hřišti nebyl o moc rychlejší než lenochod. Po delší době jsme dostali nářez 11:2, možná jsme si uvědomili, že nejsou jen výhry a je potřeba stále ke každému zápasu přistupovat s pokorou a poctivostí i když nejsem nejlepší hráč.

Do třetího zápasu jsme nastoupili po krátké pauze proti FBC Česká Lípa white.
Na poslední chvíli jsme upravili sestavu tak, jak jsou zvyklí hráči spolu hrát. Hráči byli nadšení a s chutí se pustili do soupeře. Musíme hráče pochválit, celý tým dokázal, že hrát umíme a každou minutu jsme oslavili úspěchem. Hráče hra bavila, vycházely nám nahrávky, sólové akce, ale i komunikace mezi hráči. Obě dvě pětky tento zápas odpracovaly na 200 % a zaslouží jim veliký dík. Náš brankář Záma, opět svou obětavostí a poctivostí podržel svůj tým v celém turnaji.

Turnaj hodnotíme jako vydařený a odnesli jsme si zkušenost, na které potřebujeme zapracovat v tréninku. Práce s hokejkou a komunikace mezi hráči.

Soupeři děkujeme za fair-play hru.
Rozhodčím za poctivou práci.
Rodičům za přízeň, podporu a odvoz na zápas.
Hráčům za hru.
Díky, víme že dokážete hrát.

(přidáno 18.02.2020 - webmaster)
Družstvo elévů se naposledy představilo doma
Družstvo elévů se naposledy představilo doma

Naše družstvo elévů v neděli odehrálo svůj druhý, a v této sezóně poslední, domácí turnaj. Postupně se utkali s družstvy TJ Turnov, FBC Liberec a TJ Sokol Koberovy.

Hodnocení trenéra Jana Šimona:
"Hlavním úkolem pro kluky byla bojovnost a nasazení v osobních soubojích. K tomu celoroční cíle: neodpalovat míček, klička. Hned od prvních minut úvodního zápasu na klucích byla vidět velká chuť do hry, která přinesla i odměnu v podobě vstřelených gólů. Navíc k vidění byla i nadstavba v podobě snahy o kombinaci, což velmi oceňuji, protože s tréninkem přihrávek jsme začali teprve nedávno.

První poločas druhého zápasu krása a nádhera. Odehráli jsme nejvyrovnanější část se šikovnými kluky z Liberce. Na obou stranách bylo vidět velké nasazení a chuť dát gól. Škoda, že jsme nevydrželi i druhé části, která byla nejméně povedenou za celý turnaj. Svoji roli sehrála únava, kdy kluci již nevydrželi běhat a dali tak soupeři hodně času a prostoru. Ten nás za to trestal.

Na poslední zápas kluci nabrali síly a k vidění tak bylo opět krásné utkání, plné osobních soubojů, kliček, střel a nakonec i gólů.

Určitě to byl náš nejpovedenější turnaj v sezóně. Všichni hrají svoji první sezónu v této kategorii, takže na další zlepšení máme čas a prostor.

Na závěr poděkování soupeřům za pěkné zápasy, rodičům za skvěle zvládnuté občerstvení a podporu na tribuně a klukům za nasazení, bojovnost a výkony."

(přidáno 18.02.2020 - webmaster)
A-tým přivezl z Českého Dubu všechny body
A-tým přivezl z Českého Dubu všechny body

Nejstarší z našich družstev v sobotu zamířilo do Podještědí, kde ho čekaly dva zápasy. V nich naši muži změřili síly s domácím Českým Dubem a libereckým Florbalem.

SCC SEMILY 11:7 SC Podještědí Český Dub
SCC SEMILY 7:5 Florbal Liberec

Vyjádření trenéra Tomáše Miksánka:
„Při pohledu na výsledky by se mohlo zdát, že jsme dnes odehráli povedené zápasy. Skutečnost je však o něco složitější.

První zápas nás čekal houževnatý soupeř hrající navíc na domácí palubovce, který se prezentuje nebezpečnými brejky, důrazem před soupeřovou brankou a několika výbornými individualitami. Přestože jsme se s hráči v tréninku zaměřili na eliminaci laciných ztrát míčku a jeho pohodlné držení na útočné polovině, nedokázali jsme to přenést do zápasu.

Soupeř po zásluze trestal naše chyby a využíval brejky a odražené míčky před naší brankou, které jsme mu nabídli.

Zhruba v polovině zápasu se podařilo kluky uklidnit a ti si začali více věřit na míčku a hra tak začala místo přehazované chvílemi skutečně připomínat florbal. Soupeř ale dál bojoval a nedal nám nic zadarmo, za což mu patří velké uznání. Je také potěšující, že konečně nepřišla hluchá pasáž zápasu, jak tomu u nás bývá zvykem celou sezonu.

Druhý zápas jsme chtěli hrát ještě více kompaktně, ale bohužel se nám to dařilo jen v první polovině zápasu. Především útočníci často ztráceli míčky v situacích, kdy jsme mohli hru uklidnit, čímž jsme nechali soupeře převzít kontrolu nad utkáním.

Od poloviny zápasu jsme se hlavně bránili, a když už jsme mohli přidržet míček na vlastních holích, zbrkle jsme ho dovezli soupeři na hokejky a následně inkasovali. Díky povedenému výkonu v obraně jsme ale udrželi náskok, který potvrdil gól do prázdné branky.

Z výkonu v obou zápasech mám rozpačité pocity. Oceňuji nasazení a týmový výkon, ale na druhou stranu mě zklamala špatná řešení situací a nezodpovědnost v klíčových momentech, která nás už poněkolikáté mohla stát výsledek. Musíme zapracovat na rozhodovacích schopnostech hráčů a herním myšlení na hřišti, což je momentálně asi největší zátěž, která nás táhne dolů z míst, kam bychom mohli patřit.

Soupeři díky za zápasy, našim fanouškům a fanynkám za podporu a těšíme se v neděli 1. března na zápasy doma!“

(přidáno 17.02.2020 - webmaster)
Starší žáci se představili doma
Starší žáci se představili doma

Se staršími žáky jsme se po dlouhé době opět představili před domácím publikem. Soupeřem nám byli TJ Sokol Koberovy, FBC Lomnice a FBC Liberec B. Všichni jsme byli na domácí turnaj velmi natěšení. Chtěli jsme podat dobrý výkon a zúročit snahu a práci na trénincích. Mezi hlavní cíle turnaje jsme si stanovili vysoký tlak na soupeře a hrát co největší čas na balónku.

Start prvního zápasu byl hororový, po našem rychlém úvodním gólu jsme na pět minut úplně vypnuli, nechali soupeře hrát a odskočit do dvoubrankového vedení. Věděli jsme, že se nevzdáme, v druhé půli jsme si vytvořili brankové příležitosti a začali zápas otáčet v náš prospěch.

Druhý zápas byl velmi vyrovnaný. Spoustu osobních soubojů a trochu větší herní nasazení soupeře nám chvílemi dělalo starosti. Nakonec můžeme říci, že sice ze zápasu odcházíme s remízou, ale v hlavách to byl pro nás vyhraný zápas. Fungovala nám rozehrávka, dobře jsme soupeře napadali a zavírali krizový střed hřiště.

Tyto tři věci se nám povedlo přenést i do posledního zápasu, který by z mého pohledu dobře odpracovaný a odměnou nám byly vytvořené brankové situace a konečně i lepší koncovka.

Všem hráčům patří velké díky za odmakaný a povedený turnaj. Bereme si z turnaje spoustu pozitivních věcí. Navážeme na ně v trénincích a doufám, že budeme takto hrát i nadále. Nakonec bych rád poděkoval i soupeřům za utkání a našim fanouškům za podporu a vytvoření příjemné atmosféry.

(přidáno 12.02.2020 - webmaster)