Stránky florbalového klubu SCC Semily

Tréninky

 • Pondělí 17:00 - 18:15
  (mladší žáci)
 • Pondělí 18:15 - 19:30
  (starší žáci, dorostenci)
 • Pondělí 19:30 - 20:30
  (junioři, muži)
 • Úterý 17:00 - 18:30
  (přípravka, elévové
  - ZŠ Dr. Fr. L. Riegra)
 • Čtvrtek 17:00 - 18:15
  (přípravka)
 • Čtvrtek 17:30 - 19:00
  (mladší žáci - ZŠ Dr. Fr. L. Riegra)
 • Čtvrtek 18:15 - 19:30
  (starší žáci)
 • Čtvrtek 19:30 - 21:00
  (junioři)
 • Pátek 17:00 - 18:15
  (elévové)
 • Pátek 18:15 - 19:30
  (dorostenci)
 • Pátek: 19:30 - 21:00
  (muži)

Partneři klubu

Novinky

Čtvrteční trénink našich nejmenších
Čtvrteční trénink našich nejmenších

Hlavně a především zábava a hra. Tentokrát děti měly na mušce svého trenéra, kterého měly jako kovbojové chytit a povalit na záda.

(přidáno 24.01.2020 - webmaster)
Družstvo elévů pokračovalo turnajem v Jablonci nad Nisou
Družstvo elévů pokračovalo turnajem v Jablonci nad Nisou

Druhou neděli v novém roce vyrazilo družstvo elévů na svůj další ligový turnaj. Tentokrát je čekala cesta do Jablonce nad Nisou, kde se kluci postupně střetli s týmy Florbal Koberovy Sršni, FBC Liberec black a Florbal Jablonec Yellow.

Hodnocení trenéra Jana Šimona:
"Na turnaj jsme přijeli s několika cíli. V první řadě to bylo neodpalování míčků a snaha o vedení míčku a kličku. V druhé řadě to byla věc, která nám scházela v předchozích zápasech, souboje u mantinelu. Jednoduše řečeno, nedat soupeři nic zadarmo a snažit se ztracený míček hned vybojovat zpátky.

První zápas z pohledu posledního cíle byl špatný. Za celý zápas se nám totiž podařilo vyhrát pouhé dva souboje, respektive dvakrát soupeřova hráče u mantinelu zastavit při jeho průniku. Naopak co si kluci plní dobře je neodpalování míčků, vždy je tam vidět snaha něco vymyslet, což je pozitivní. V čem nás soupeř ještě předčil bylo nasazení, vždycky nám chyběl ten pověstný krůček, abychom byli u míčku první.
Po druhém zápase kluci dostali otázku, co se jim povedlo? A odpověď? Nic. Pozitivní je, že to si to sami uvědomili. Liberec byl prostě ve všech ohledech jasně lepší. Tady v tom zápase nám nechyběl krůček, ale všude jsme byli o dva kroky později.

Třetí zápas s domácím Jabloncem byl ze všech pohledů nejlepší. Kluci dokázali zvednout hlavy, zamakat a výrazně zlepšili i soustředěnost, což jim přineslo odměnu v podobě několika vstřelených gólů.
Koncentrace a výbušnost jednoznačně naše dvě největší slabiny v tomto turnaji. První je nový poznatek, o druhé věci víme od začátku sezóny a snažíme se na ní pracovat a budeme muset v trénincích udělat nějaké změny a více zintenzivnit cvičení, která děláme.

Na závěr poděkování všem klukům, rodičům za pomoc s dopravou a podporu v hledišti. Těšíme se a tímto vás všechny zveme v neděli 16. 2. 2020 na domácí turnaj do Sportovního centra."

(přidáno 15.01.2020 - webmaster)
Mladší žáci (5+1) hráli v Krupce
Mladší žáci (5+1) hráli v Krupce

Zdravíme příznivce florbalu,
mladší žáci 5+1 v sobotu 12.1.2020 vyrazili na první turnaj v tomto roce. Probojovali jsme se do 3 koše a odjeli v 6.00 hod. směrem SH – Krupka.

Na tento turnaj jsme si stanovili cíle, jako je bojovnost, úsilí, snaha, být co nejvíce na míčku.

Hodnocení trenérů: Marcela Bažanta a Tomáše Janů

První polovinu prvního zápasu jsme odehráli v ospalém tempu, jako bychom nevěděli ani proč je míček na hřišti. Hráli jsme ve zmatku, nedokázali jsme plnit stanovené cíle. Díky poradě s trenéry v druhé polovině se naše hra zlepšila, naše píle ovlivnila soupeřovu hru a začali jsme soupeře přehrávat a soupeř začal dělat chyby. Srovnali jsme tempo a byl z nás plnohodnotný soupeř pro Florbal Teplice.

Druhý a třetí zápas jsme odehráli s DDM Dynamo Teplice a
SK Bivoj Litvínov yellow.
Zde musíme pochválit celý tým, pod naší taktovkou jsme odehráli dva skvělé zápasy, s naprostou přesností jsme plnili veškeré cíle. Nechceme tímto snižovat kvalitu soupeře, naopak nám otevřeli oči, kde má náš tým problém a na co se zaměřit a zlepšit. Pro náš tým veliká zkušenost, kde nikdo nikomu nedaruje kousek volného herního prostoru nebo sekundu zaváhání. Pokud se tak stane, hned je chyba potrestána. Kluci si sáhli na dno svých sil, ale dokázali se s tím poprat.
Trojkový koš, mazec který pro nás dobře dopadl.

Děkujeme soupeři za fair play hru.
Rozhodčím za skvělou práci.
Rodičům za podporu a odvoz na turnaj.

(přidáno 14.01.2020 - webmaster)
Krajské kolo ČEPS CUPu
Krajské kolo ČEPS CUPu

Dnes náš klub reprezentovalo několik našich hráčů na krajském kole turnaje pro základní školy 1. - 5. tříd ČEPS CUPu. Týmu "Predators Řeky" se na rozdíl od okresního kola příliš nedařilo. Když to nešlo herně, tak nepřišly ani výsledky. Ale i tak už samotná účast byla úspěchem a kluci si turnaj užili.

Z našeho klubu nastoupili: Jan Šimon, Jakub Stěhula, Filip Regner, Daniel Kyloušek, Filip Salaba, Ondřej Zeller, Matyáš Bažant, Matěj Drbohlav a Matyáš Bezděk.

(přidáno 14.01.2020 - webmaster)
Mladší žáci pokračovali turnajem v Liberci
Mladší žáci pokračovali turnajem v Liberci

V sobotu 11.1.2020 jsme se s týmem SCC Semily – LIONS z kategorie mladších žáků zúčastnili ligového turnaje na půdě Liberce v hale ZŠ Dobiášova.

Původní program byl mírně narušen odstoupením týmu z Mimoně, který z důvodu nedostatku hráčů na turnaj nedorazil. Přesto jsme si díky místním pořadatelům zahráli 3 skvělá utkání. Dvě z platného ligového rozpisu a jeden přátelský s místním týmem FBC Liberec G.

V prvním zápase jsme vyzvali tým z Jablonce nad Nisou. Utkání bylo zpočátku vyrovnané a gólové situace se střídali na obou stranách. Bohužel naši hráči postupně ztratili koncentraci a spíše řešili soupeřovu hru a výkon sudího, než aby se soustředili na sebe a své chyby. Utkání z naší stravy bylo odevzdané, laxní a krom světlých výjimek dosti nepovedené. Přesto musím tým pochválit za splnění jednoho z hlavních kolektivních úkolů a to soustředění se na střídání během hry, které si děti opravdu vzorně organizovali sami. Také bych hráče pochválil za sebekritické zhodnocení svého výkonu po utkání.

V druhém zápase jsme proti FBC Liberec purple nastoupili jako vyměnění. Hráči se evidentně poučili z prvního zápasu a předvedli skvělý kolektivní výkon, okořeněný brilantními individuálními akcemi Matěje Drbohlava, Kuby Prouska a Domči Kylouška. Všichni hráči splnili dohodnuté cíle, snahu o častou střelbu, nebát se a zkoušet hrát jeden na jednoho a být neustále v pohybu, aby soupeř neměl čas na svoji hru. V tomto utkání dal svůj první ligový gól Patrick Pávek, kterému to evidentně dodalo chuť do další práce.

Poslední utkání bylo „přátelské“ s místním FBC Liberec G. Liberecká děvčata našemu tempu nestačila, naši hráči byli po předchozím zápase ve velmi dobré náladě a tu si přenesli i do hry. Všichni si s chutí zahráli, zkusili si střelbu, vedení míčku, přečíslení soupeře. Velkým pozitivem byla lajna našich děvčat - Anna Štěpánková - Kája Brabencová – Tereza Michalová, která byla zdatnými konkurentkami Libereckých GIRLS. Prodali svou zkušenost z „výběrů“ a každá to ozdobila vstřelením několika branek.

Celkově hodnotím turnaj jako velmi povedený. Krom prvního zápasu, kde jsme se nechali unést věcmi, které do hry nepatří a přestali se soustředit sami na sebe, bylo vystoupení našich dětí parádní. Všichni plnili své úkoly zodpovědně, turnaj si užili a všichni odjížděli domů nadšení z dobře odvedené práce. Aleš Hypšman

Pro milovníky výsledků:

SCC Semily - Lions - Florbal Jablonec Yellow 5 : 9
SCC Semily - Lions - FBC Liberec purple 20 : 5
SCC Semily - Lions - FBC Liberec G 17 : 4

 

(přidáno 13.01.2020 - webmaster)
Přípravka zakončila letošní rok turnajem v Liberci
Přípravka zakončila letošní rok turnajem v Liberci

Poslední ligový turnaj v letošním kalendářním roce odehrála i obě družstva našich nejmenších. V sobotu ráno se vydali na již tradiční cestu do Liberce.
 
Opět odjeli bez svého trenéra Jana Šimon, který odcestoval do Nového Boru na ligový turnaj mužů. Stejně jako minule ho zastoupila manželka Denisa, které velmi pomohli David Mečíř a Jan Michal.
 
Co se týče hodnocení, tak velmi pozitivní na celém turnaji byla snaha všech o správné držení hokejky, bojovnost, nasazení. Příliš se nám nedařilo neodpalovat míčky, a proto jsme kolikrát zbytečně lehce přišli o vybojovaný balónek. Dalším poznatkem pro tréninky je vracení se. Když už se nám povede dostat dopředu před soupeřovu branku, tak se v případě ztráty míčku nestačíme vrátit zpět a bránit.
 
Teď nás čeká delší pauza, takže v trénincích budeme obě tyto věci pilovat, tzn. zaměříme se na driblink a vedení míčku - základní dovednosti.
 
Všem rodičům díky za pomoc s dopravou, podporu a budeme se těšit v novém roce.

(přidáno 20.12.2019 - webmaster)